Odkrycia godne polecenia: Vermones

W związku z dzisiejszą premierą teledysku grupy Vermones , chciałbym bliżej przedstawić ten ciekawy projekt muzyczny z Częstochowy.

Sam zespół o sobie pisze: „najmłodszy, nowofalowy kwartet z Polski”. Czy najmłodszy? Tego nie wiem. Ta druga część zdania jest z pewnością prawdziwa. Wcześniej zespół funkcjonował jako The Potters (Chwała Bogu zmienili nazwę). Do tej pory mają na koncie trzy EP-ki. Zespół dalej pisze: „Właściwy kierunek w rozwoju zespołu wydaje się oficjalnie potwierdzony na How Soon Is Now?„. Dlatego też zapoznałem się tylko z najnowszym materiałem grupy z 2011 roku.

Po przesłuchaniu tych czterech, energicznych utworów od razu nasuwają się skojarzenia z dokonaniami takich grup jak Editors, White Lies czy też Interpol. Natomiast po obejrzeniu wykonań tych piosenek na żywo skojarzenia odnoszą się jeszcze dalej, bo do Joy Division. Z jednej strony jest to pozytywne, gdyż szukanie inspiracji w takich zespołach jak Interpol czy też Joy Division to spore korzyści dla brzmienia. Natomiast negatywnym aspektem z pewnością jest fakt, że ciężko jest potem ominąć pewnego rodzaju szufladkowanie. Trudną sztuką jest wyjść z cienia takich postaci jak Paul Banks.

Pomińmy te wszystkie skojarzenia i przejdźmy do muzyki. Cztery kawałki to mało by wyrazić w pełni swoje umiejętności jednak wystarczająco dużo by kogoś zaciekawić. I to się grupie Vermones udało. Materiał na „How soon is now EP” jest ciekawy, pełen energii oraz na swój sposób melodyjny. Bardzo dobrze tutaj komponują się klawisze. Dlaczego akurat na to zwracam uwagę? To zawsze jest niebezpieczne bo słyszałem już wiele dobrych gitarowych zespołów, które psuły cały efekt słabymi klawiszami. Ogólnie oceniając warsztat muzyczny to słychać, że lekcje zostały odrobione. Pozostaje czekać na to co dalej i oglądać teledyski.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.