Beastie Boys

Trzech szalonych facetów z głowami pełnymi pomysłów zrewolucjonizowało rap. Ich twórczość wpłyneło na wielu artystów. Najważniejszą ich zaletą jest to, że ubóstwiają ich nawet ludzie, którzy nie przepadają za hip-hopem. Chodzi o Beastie Boys.

Niech nie zmyli nikogo nazwa, nie jest to żaden boysband. Wszystko zaczęło się w 1979 roku w Nowym Jorku. Wtedy powstała grupa punkowa The Young Aborigines. Jednak po dołączeniu do zespołu Adama Yaucha zmieniono nazwę na Beastie Boys co jest skrótem od: Boys Entering Anarchistic States Towards Internal Excellence. Grupa początkowo liczyła cztery osoby, jednak gdy zespół po fali krytyki przestawił się na rapowe klimaty zespół opuścił Kate Schellenbach i pozostało trio, które funkcjonuje do dziś: Adam Yauch, Michael Diamond i Adam Horowitz.

Zespół zyskał głównie sławę po tym jak razem z Madonną wyruszył w trasę koncertową. Madonna była wtedy ogromną gwiazdą co pomogło w wylansowaniu hiphopowego tria. Pierwszy największy hit zespołu, który kojarzy każdy to piosenka: „Fight For Your Right” z płyty Licensed to Ill. Płyta sprzedła się rekordowo. Zespół uwielbiał także szokować. Jest wiele kontrowersji związanych z występami grupy.

Kolejny album grupy Paul’s Boutique nie powtórzył sukcesu powszedniej płyty. Jednak płyta ta ma swoją pozytywną stronę. To właśnie na tej płycie pojawił się wielki przebój BB: „Hey Ladies”. Kolejny album to Check Your Head. Trzeci album wylansował takie przeboje jak: „So What’cha Want” i „Pass The Mic”. Album ten różnił się znacznie od wcześniejszych co nie zmienia faktu, że sprzedał się dobrze a zespół zyskał szeroką rzeszę fanów. Czwarty Album to Ill Communication najlepszy krążek w całej długiej historii zespołu. To tutaj się znajduje mega hit: „Sabotage” oraz „Sure Shot”. Kolejny album to kolejny wielki komercyjny sukces. Płytę Hello Nasty chciał mieć każdy. Płyta otrzymała nagrodę Grammy w kategorii Najlepsza alternatywna płyta a singiel Intergalactic został wybrany najlepszym przebojem hiphopowym. W 2004 roku pojawił się album To the 5 Boroughs a ostatnim albumem zespołu jest krążek The Mix-Up. W między czasie grupa wydawała jeszcze różne albumy z największymi hitami itd.

Beastie Boys charakteryzuje hałaśliwy i krzykliwy rap, genialny flow oraz dobre podkłady muzyczne. Beastie Boys to głos ludu, który buntuje się przeciw polityce czy też wojnie w Iraku. W USA są już niemal legendarni w Polsce stają się coraz bardziej popularni, między innymi dzięki koncertowi jaki dali w tym roku w Gdyni podczas Heineken Open’er Festival. BB potrafią robic bardzo wążną rzecz, która nie udaje się wszystkim artystom. Potrafią wzbudzić u słuchacza sympatię. Ponad to zespół charakteryzuje się w wypuszczaniu genialnych teledysków. Wystarczy zobaczyć teledyski do piosenek: Sabotage, Intergalactic czy też Body Movin’ by się o tym przekonać. Nie są to kosztowne produkcje, ale jakże pomyślane. Także koncerty grupy to wielkie przeżycie dla każdego. Członkowie grupy czują się pewnie na scenie i mają bardzo dobry kontakt z widownią.

Z pewnością warto posłuchać kilku piosenek Beastie Boys i przekonać się osobiście o ich geniuszu.

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Beastie Boys

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s