Last.fm

Serwis Last.fm ma coraz więcej członków przez co za niedługo może stworzyć największa internetową społeczność.

Last.fm działa już od roku 2005. O co tutaj chodzi? Rejestrując się za darmo na stronie ma sie możliwość zapisywania na stronie z własnym profilem listę piosenek, których aktualnie się słucha. Wpierw pobieramy program ze strony. Po instalacji program, gdy jest uruchomiony rejestruje każdą piosenkę, która przesłuchamy. Dane zapisuje na stronie z naszym profilem i co jakiś czas regenerowane są statystyki związane z muzyką, która słuchamy.

Program ten jest o tyle fajny, że pozwala nam poznawać nową muzykę na podstawie tej, którą słuchamy obecnie. Można poznawać ludzi mających podobny gust muzyczny do nas. Gust muzyczny pomiędzy dwoma użytkownikami określa tzw „gustometr”. Ponad to jesteśmy w stanie słuchać radia ze strony Last.fm z muzyką, która poleca nam serwis bądź sami lubimy. W serwisie możemy także otagować muzykę, którą słuchamy. Jesteśmy w stanie także dowiedzieć się o wielu wydarzeniach muzycznych i zaznaczyć własny udział w imprezie. Istnieje także wiele grup. Mamy możliwość zapisać się w każdej i pisać na forum danej grupy.

Last.fm to świetny sposób na promocję muzyki, gdyż jest wysoka możliwość, że dotrze do szerokiego grona ludzi słuchającej podobnej muzyki. Program w żaden sposób nie komplikuje pracy komputera, także są tylko same plusy. Jedynym minusem jest to, że program czasami się zacina (sporadycznie). Osobiście polecam założenie konta każdemu entuzjaście muzyki. Link do mojego własnego konta można znaleźć po prawej stronie bądź tutaj

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Last.fm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s