The Strokes.

Nowojorska grupa to jeden z najpopularniejszych zespołów indie rockowych. W skład zespołu wchodzą: Julian Casablancas (wokal), Albert Hammond Jr. (gitara), Nick Valensi (gitara), Fabrizio Moretti (perkusja) oraz Nikolai Fraiture (bas).

Początkowo zespół, który powstał w 1998 roku nazywał się The Niros jednak po dojściu do grupy gitarzysty Alberta Hammonda oraz basisty Nikolaia Fraiture’a postanowiono zmienić nazwę na The Strokes. Zespół wybił się jak to zwykle bywa podczas swoich występów w nowojorskich pubach i kawiarniach. Jeden z łowców talentów umożliwił im nagrania EP w wytwórni Rough Trade.

Swój pierwszy album zespół nazwał Is This It a promujący go singiel Last Night stał się popularny. Rok 2003 to drugi album grupy: Room on Fire. Tą płytą zyskują ogromną liczbę fanów dzięki takim utworom jak: 12:51 czy Reptilla. Ostatni album nowojorczycy wydali rok temu. First Impressions of Earth zachwyciło swoją żywiołowością w utworach Juicebox oraz Heart in A Cage.

Muzyka The Strokes to przede wszystkim indie rock. Cechuje ich ogromna dynamiczność co jest dużym atutem zespołu. Zespół ten uznaje się za inicjatorów tak zwanej New Rock Revolution. Ciekawostką jest to, że duża część grupy ma swoje pochodzenie ze Włoch świadczy nie tylko o tym wygląd, ale i imię i nazwisko perkusisty grupy.

Reklamy

3 uwagi do wpisu “The Strokes.

  1. Czy Pan Paweuu wybiera się w tym roku odwiedzić rodzinne strony => MaZuRy?? Jeżeli tak prosiłbym o podanie terminu, w którym nie będę miał co liczyc na nową notkę :p Pozdrawiam 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.