Myslovitz

Kto dzisiaj nie zna zespołu Myslovitz? Jest to obecnie najpopularniejszy polski zespół rockowy, który wylansował takie przeboje jak: „Długość dźwięku samotności”, „Acidland” czy też „Mieć czy Być”.

Zespół powstał w 1992 roku a początkowa jego nazwa to The Freshmen. Założycielami byli: Artur Rojek oraz Wojtek Powaga, którzy obecnie tworzą zespół wraz z Jackiem i Wojtkiem Kuderskim oraz Przemkiem Myszorem. W 1994 roku zespół nagrał swoje pierwsze demo oraz zmienił nazwę na Myslovitz. Rok później grupie udaje się nagrać debiutancki album zatytułowany: „Myslovitz”. Krążek ten zebrał dobre recenzje wśród krytyków muzycznych a zespół między innymi został uznany „nadzieją roku” przez magazyn „Tylko Rock”. W czerwcu 1996 roku pojawia się już druga płyta zespołu „Sun Machine”, który została zauważona przez media a piosenki: „Peggy Brown” czy też „Z twarzą Marlin Monroe” stały się dość popularne. Kolejna płyta zespołu „Z rozmyślań przy śniadaniu” powoduje, że zespół zaczyna coraz więcej znaczyć na polskiej scenie muzycznej. Singiel „Scenariusz dla moich sąsiadów” staje się niemal kultowy. Nie brak jednak kontrowersji. Wiele sprzecznych odczuć spowodował teledysk oraz sama piosenka pt. „To nie był film”.

Rok 1999 jest rokiem przełomowym w dziejach Myslovitz. To w tym roku zostaje wydana „Miłość w czasach popkultury”, która bije rekordy sprzedaży w całej Polsce. Każdy Polak nucił „Długość dźwięku samotności”. Był to największy komercyjny sukces mysłowickiej grupy. Kolejny album „Korova Milky Bar” nie rozczarowuje polskiego słuchacza. Na krążku znajdują się takie przeboje jak „Acidland”, „Sprzedawcy Marzeń” oraz „Chciałbym umrzeć z miłości”. Rojek i reszta zdołali zebrać w tym czasie mnóstwo nagród i wyróżnień. Najbardziej prestiżowa nagroda to MTV Europea Music Awards w kategori Best Polish Act. W 2004 roku zespół wydaje szósty album, nad którym pracowali już od dawna. Jest to zbiór muzycznych improwizacji zatytułowany „Skalary Mieczyki Neonki”. Ostatnia a zarazem najnowsza płyta zespołu została wydana w 2006 roku. „Hapiness is Easy” to dobra płyta z wpadającymi w ucho piosenkami. Największe przeboje z płyty: „Mieć czy Być” czy też „Nocnym pociągiem aż do końca Świata” znają w Polsce wszyscy.

Myslovitz to chyba najbardziej rozpoznawalny polski zespół za granicą. Zawdzięczają to między innymi wydaną anglojęzyczną wersją płyty „Korova Milky Bar” oraz licznymi trasami koncertowymi poza granicami kraju. Ostatnio zespół odwiedził Irlandię, gdzie promował najnowszą płytę.

Muzyka Myslovitz to przede wszystkim alternatywny rock z domieszką popu. Lekka psychodelia oraz ciekawe teksty Artura Rojka dodają dodatkowego uroku do całości. Ponad to muzyka Myslovitz od razu wpada w ucho i nuci się ją przy każdej okazji. Mimo, że są popularni nie uderza im woda sodowa do głowy.

Obecnie zespół przygotowuje anglojęzyczną wersję płyty „Hapiness is Easy” oraz dużo koncertuje po całej Polsce. Już pierwszego lipca odbędzie się koncert Myslovitz w Mikołowie z okazji Dni Mikołowa. Będzie to nie lada gratka dla mikołowskich fanów grupy czekających na pierwszy koncert Myslovitz w Mikołowie. Być może Rojek zniszczy gitarę na środku sceny tak jak miało to miejsce na niedawnym koncercie w Rybniku?

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Myslovitz

  1. Recz pamiętasz jak ja mówiłem o tym żeby napisać petycję do burmistrza żeby na DM był Myslovitz??!! no fakt. A nic nie napisałem. Jest to kolejny dowód na to że marzenia się spełniają 😀 Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.