Ricardo Kaká.

W związku z dzisiejszym dniem sportu artykuł będzie o tematyce sportowej mianowicie o Brazylijskim pomocniku – Kace.

Ricardo Izecons dos Santos Leite czyli poprostu Kaka to obecnie najlepszy zawodnik młodego pokolenia. Nacodzień gra w włoskim klubie Serie A – AC Milan. Karierę zaczynał w 1998 roku w Sao Paulo. Po pięciu latach wyjechał do Europy, gdzie biło się o niego kilka klubów. Ostatecznie wybrał Milan. Już w pierwszym sezonie zajął miejsce wielkiego Rui Costy w środku pomocy. Milan między innymi dzięki jego pięknej grze wywalczył wtedy Scudetto (Mistrzostwo Włoch). Przez włoskie media został okrzyknięty odkryciem roku.

W następnym sezonie Kaka zasmakował goryczy porażki w finale Ligi Mistrzów. Milan wtedy przegrał z Liverpoolem w rzutach karnych. Jednak dwa lata później wywalczył to trofeum właśnie pokonując Liverpool w finale. Kaka zdobywając 10 bramek został królem strzelców turnieju. To głównie dzięki niemu Rossoneri tak daleko doszli.

Kaka mimo młodego wieku (25 lat) ma na koncie już wiele sukcesów. Poza wygraną w Lidze Mistrzów oraz Serie A Kaka posiada złoty medal z Mistrzostw Świata rozgrywanych w 2002 roku.

Dlaczego Kaka jest nie do powstrzymania? Ponieważ cechuje go ogromna szybkość, precyzja oraz dobra technika. Obecnie Brazylijczyk pozostaje głównym faworytem do zdobycia w tym roku Złotej Piłki magazynu „France Football”. Na koniec smutna wiadomość dla jego fanek. Kaka jest w szczęśliwym związku małżeńskim od ponad roku z Caroline.