AC Milan zwycięzcą Ligi Mistrzów!

W dniu wczorajszym po raz siódmy w historii swoje zwycięstwo w Lidze Mistrzów zapieczętował AC Milan pokonując w decydującym meczu Liverpool 2:1.

Obie drużyny w pierwszej połowie grały dość ostrożnie, jednak to Liverpool był bliżej zdobycia bramki. Wszystko się zmieniło gdy w 44 minucie meczu Kaka był faulowany przed polem karnym. Wykonujący rzut wolny Pirlo trafił w Inzaghiego od którego piłka odbiła się i wpadła do siatki. W drugiej połowie Liverpool miał kilka dogodnych sytuacji a najlepszą zmarnował sam kapitan zespołu – Steven Gerrard. Broniący się Milan w 82 minucie przeprowadził śmiercionośny kontratak, gola znowu strzelił Pippo Inzaghi z podania Kaki. Liverpool zdołał strzelić honorowego gola w 89 minucie jednak to było wszystko na co było stać tego dnia podopiecznych Rafy Beniteza.

Milan wygrał Ligę Mistrzów mimo, że w lipcu nawet miał nie grać w tych rozgrywkach. Królem strzelców tej edycji Champions League został nie kto inny jak Brazylijczyk Kaka. Milan wygrywając Ligę Mistrzów zarobił 63 miliony euro. Warto dodać, że wczorajszy mecz finałowy był ósmym finałem LM w karierze Paolo Maldiniego.

6 uwag do wpisu “AC Milan zwycięzcą Ligi Mistrzów!