Ćwierćfinały Ligi Mistrzów już za nami.

Wczoraj wieczorem zostały rozegrane dwa ostatnie mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów. Znamy już czterech półfinalistów. Są to aż trzy drużyny angielskie: Manchester United, Liverpool i Chelsea Londyn oraz osamotniony w tym gronie AC Milan.

Manchester United wywalczył awans w dwumeczu z AS Romą. W pierwszym meczu obu drużyn Roma wygrała na własnym stadionie tylko 2:1, warto dodać, że United grał w dziesiątkę po czerwonej kartce Scholes’a. W meczu na Old Trafford górą był Manchester, który rozgromił rzymian 7:1.

Liverpool awans praktycznie wywalczył już w pierwszym meczu w Eindhoven gdzie wygrali z PSV 3:0. The Reds w meczu u siebie wygrali 1:0 po golu Croucha a PSV kończyło mecz w dziesiątkę.

Valencia natomiast nie zdołała zatrzymać Chelsea. Mimo dobrego wyniku osiągniętego w Londynie (1:1) Valencia odpadła z LM przegrywając na własnym stadionie 1:2.

Czwarty półfinalista awans wywalczył dosyć niespodziewanie. Po pierwszym meczu Milan u siebie tylko zremisował z Bayernem 2:2, przez co większe szanse dawano Niemcom na awans. Jednak w meczu na Alianz Arena Milan w efektowny sposób pokonał Bayern 2:0 i wywalczył awans. Dwa gole dla Milanu zdobyli: Seedorf w 27 minucie i Inzaghi w 31 minucie meczu. Bayern mimo wielu dobrych okazji do strzelenia bramki nie zdołał nadrobić straty.

W półfinałach zmierza się: Chelsea z Liverpoolem oraz Manchester United z Milanem. Pierwszy półfinał zostanie rozegrany 24 kwietnia.