Bloc Party – A Weekend in the City.

5 lutego 2007 roku na światło dzienne wyszła druga płyta angielskiego zespołu Bloc Party – A Weekend in the City. Płyta została wyprodukowana przez Jacknife Lee.

Motywem Przewodnim całej płyty jest życie w mieście Londyn. Wokalista zespołu Okele Okereke postanowił wydać płytę w innym studiu przez innego producenta, przez co wiele fanów zespołu zaczęło się zastanawiać czy nowa płyta osiągnie sukces tak jak było to w przypadku debiutanckiej płyty Bloc Party – Silent Alarm. Jednak wydaje się, że zespołowi wyszło to na dobre, gdyż ominęli „syndrom drugiej płyty” a nowa płyta zaczęła zbierać dobre recenzje w Mediach.

Na szczyty list przebojów w Anglii wdrapał się pierwszy singiel „The Prayer”. Zaraz potem wyszedł drugi singiel promujący płytę: „I still remember”, który także zajmuje czołówki list przebojów w Anglii. Trzecim singlem promującym płytę będzie piosenka: „Hunting For Witches”. A Weekend in the City w odróżnieniu od debiutanckiej płyty jest bardziej zróżnicowana muzycznie, bardziej dojrzała oraz bardziej refleksyjna. Wokalista a zarazem autor tekstów – Kele Okereke opisuje rzeczywistość Londynu, którą ma na co dzień.

Podsumowując nowa płyta Bloc Party stoi na wysokim poziomie, chodź nie dla wszystkich. A Weekend in the City budzi skrajne emocje. Jednym się podoba, drugim nie. Polskim fanom zespół pokaże się na przełomie czerwca i lipca na tegorocznym Opener Festival i miejmy nadzieje udowodni prawdziwą wartość nowej płyty. Moja ocena dla płyty to 8 w skali od 1 do 10.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Bloc Party – A Weekend in the City.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.